Lietuviškas provansas – vos valanda kelio nuo Kauno

Zyplių dvaras jau gerai žinomas už istorinės virtuvės paveldo puoselėjimą ir išskirtines šventes, tačiau dažnas nustemba pakviestas ne tik susipažinti su vietiniais vyndariais, bet ir pasivaikščioti vynuogyne, kur auga net lietuviškų veislių vynuogės. Restorane „Kuchmistrai“ rengiamos maisto ir gėrimų degustacijos įsibėjėgus vasarai galimos ir prie pat vynuogyno.

„Pasitaiko, kad net ne kartą pas mus jau buvę svečiai nustemba išgirdę, jog dvaras turi ir savo vyndarius, ir vynuogyną,“ – dalinasi Zyplių dvare veikiančio svetingumo verslo vadovė Jolita Briedė. Ji sako, kad konsultuodama svečius mielai siūlo ne tik tokias pamėgtas edukacijas kaip Zanavykų ragaučius ar dvariška puota, bet rekomenduoja išbandyti ir iškylą dvaro parke ar vynuogyne. „Turime visiems metų laikams palankią aplinką, tad norisi, kad svečiai pajaustų dvaro pulsą. Vasara – pats geriausias laikas prisiminti, kaip malonu valgyti lauke, kaip užburia gamtos garsai, spalvos, kaip atmosferą kuria besikeičianti šviesa ir plaukiantys debesys,“ – pasakoja ji.

Lietuvoje daugėjant vynuogių augintojų ir eksperimentuojančiųjų vynų gamyboje, Zyplių dvaras išsiskiria tuo, kad turi jau subrendusį vynuogyną ir kelių kartų sukauptą patirtį vyndarystėje. Čia ekskursiją pravesti gali ir patys vyndariai, dalindamiesi patirtimis apie amato specifiką, ir edukatoriai, sukurdami atmosferą tų laikų, kai rūsiuose kruopščiai buvo saugomi vertingiausi gėrimai iš vietos bei užsienio. Be abejo, esminis tokios edukacijos jungiamasis – maistas. Juo, kaip ir dera turtingame dvare, rūpinąsi kuchmistras.

„Ko gero, kiekvienas šefas derina maistą ir gėrimus, tačiau retas turi galimybę stebėti, kaip pavasarį augalai atgimsta iš naujo, kaip auga, brandina vaisius, kaip iš kiekvienos veislės gimsta skirtingi gėrimai, kaip jie kinta su laiku,“ – sako Zyplių dvaro restorano „Kuchmistrai“ virtuvės šefas Artūras Rakauskas. Kiekvienai individuliai degustacijai jis iš naujo atrenka patiekalus, pasiūlo gėrimus pasitaręs su vydariu. „Šventės įspūdžių kūrimas – labai atsakingas darbas, kuriam susitelkia visa komanda,“ – pasakoja jis ir sako, kad svarbiausia, jog ragautoje burnoje susipintų ir tai, ką mato akys, jaučia kūnas ir ką pasakoja edukatorius.

„Turiningas ir neskubotas patiekalų bei gėrimų degustavimas ne retai užsitęsia, kaip būdavo ir senais laikais, tad rekomenduojame likti nakvoti Zyplių dvaro oficinoje,“ – sako UAB „Kuchmistrai“ vadovė Jolita Briedė. Rūpestingas personalas žada, kad karalių verti patalai istorija dvelkiančiuose 4 žvaigždždučių kambariuose, pusryčiai dvaro virtuvėje ar viešbučio kambaryje ir pro langą matomas dvaro vynuogynas pakurstys vaizduotę, o pasivaikčiojimai įspūdingo dydžio parko alėjomis leis visiškai pamiršti, kur esate.

UAB „Kuchmistrai“ info