Viešbučio svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš Viešbučio interneto svetainės į asmens kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius.

Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).

Slapukų būna skirtingų: laikinieji slapukai (arba seanso slapukai) – pašalinami, kai užveriama naršyklė; nuolatiniai slapukai – nepašalinami ir lieka tol, kol pašalinami aktyviais veiksmais arba kol baigiasi jų galiojimas.

Daugelis naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Jūs galite naršyklėje slapukus išjungti, bet turite žinoti, kad jeigu taip padarysite, galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, kurios būtinos tinkamam interneto svetainės veikimui. Išsami ir nepriklausoma informacija apie slapukus pateikiama interneto svetainėje www.aboutcookies.org, t.y. kaip išjungti slapukus per naršyklės nuostatas, kaip pašalinti slapukus, kurie jau yra kompiuteryje. Slapukų iš mobiliojo telefono pašalinimo instrukcijos nurodomos telefono gamintojo interneto svetainėje arba telefono naudojimo dokumentuose.

Būtinieji slapukai: tokie slapukai reikalingi dėl galimybės žvalgytis po interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių. Be šių slapukų neįmanomos pageidaujamos paslaugos, pavyzdžiui, pirkimas internetu.

Veikimą gerinantys slapukai: šie slapukai renka informaciją apie asmens naudojimąsi tam tikra interneto svetaine, pavyzdžiui, kurie puslapiai lankomi dažniausiai ir ar lankytojai iš tinklalapių gauna klaidų pranešimų. Šie slapukai nerenka informacijos, leidžiančios atpažinti svetainės lankytoją. Visa šių slapukų renkama informacija yra bendrojo pobūdžio, anoniminė. Ji naudojama tik svetainės veiklai pagerinti.

Funkciniai slapukai: šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti asmens pasirinktus dalykus (tokius, kaip vardas, kalba ar regionas) ir pasiūlyti patobulintas, personalizuotas funkcijas. Šių slapukų renkamą informaciją galima padaryti anoniminę, be to, jie negali stebėti naršymo veiklos kitose interneto svetainėse.

Tiksliniai arba reklaminiai slapukai: šie slapukai naudojami tam, kad rodytų reklaminius skelbimus, kurie turėtų būti įdomūs konkrečiam asmeniui ir atitiktų jo interesus. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas asmuo matytų tik tam tikrą kartų skaičių ir kad padėtų matuoti reklaminės kampanijos efektyvumą.