5 dvaro virtuvės patarimai tobuloms Kūčioms

Dėmesys artimui

Šventės ne tik mūsų namuose. Dvaras rūpinosi, kad deramai atšvęstų ir tarnai, kad būtų sočiai privaišinti ir dovanomis pradžiuginti. Jūsų keptų sausainių krepšelis gali tapti puikiausia dovana kaimynams, kurią, su rašteliu, galite tiesiog pakabinti ant durų rankenos. Artimas giminaitis ar geras pažįstamas, kuris per šventes lieka vienas, tikrai įvertins, jei pasikviesite prie savo Kūčių stalo. Jei užmezgėte broliškus ryšius su pabėgėliais iš Ukrainos, turite puikią progą pasidalinti savo namų šiluma ir mūsų šalies tradicijomis.

Sielos ir namų ramybė

Šventiniu laikotarpiu verta prisiminti, kad patys esame brangūs vieni kitiems ir ne tobula namų švara ar patiekalų gausa matuojamas susitikimų džiaugsmas. Ruošą palengvintų daugiau pasitikėjimo šeimos nariais ir komandinis dalijimasis darbais bei smulkmenų nesureikšminimas. Juk taip gera šventę kurti visiems kartu. Mūsų kasdienybė skiriasi nuo dvarų, buities ignoruoti, deja, negalime, tačiau visada galime kreiptis į fėjas (įmones pagalbininkes), kurios mielai pagelbės už atitinkamą mokestį. Savo ramybės branginimas seniai atėjęs į madą ir tik jums spręsti, kokias tendencijas palaikyti.

Karališkas pasitikimas

Pirmą įspūdį daro pasitikimas, tad sužaiskite smulkmenomis. Svečiai per žiemos šventes dvarą pasiekdavo sužvarbę, tad nustebinti kvapniausia žolelių arbata ar punšu nebūdavo sudėtinga, tačiau dabar galite atrasti ar sukurti įdomesnį receptą. Su profesionaliais dvaro muzikantais namuose pasivaržyti padės mėgstamų kalėdinių dainų sąrašas internete. JO jei namai dar nekvepia žaliaskarėmis ar šviežiais kepiniais, pasirūpinkite kvapniomis žvakėmis. Kvapai bene greičiausiai grąžina prisiminimus ir kuria nuotaiką.

Malonūs netikėtumai

Kad šienas po staltiese neliktų vien kraštotyrininkų knygose, verta šį burtą išbandyti. Ypač, jei gyvenate bute. Taip pat paprasta degančios žvakės vašką lašinti į vandenį dubenėlyje ir vertinant formą spėti ateitį. Ypatingai įdomu palyginti, kaip tas pačias formas mato skirtingos kartos, kokios ateities vieni kitiems linki. Prasminga kurti ir naujas tradicijas: iš eilės pasisakyti, už ką esate dėkingi ar ko linkite sau/kitiems naujaisiais metais.

Stalas su istorija

Balta staltiesė ne tik atlieps Kūčių stalo tradicijas, bet ir suteiks nekasdieniškumo. Natūralių medžiagų dekoracijos bei besibaigiančio advento žvakės – taps nepretenzingu ryšio su gamta bei tikėjimu akcentu. Nuo 12 patiekalų stalas gal ir neturėtų lūžti, tačiau mus gali džiuginti saikinga įvairovė be rizikos persivalgyti – dvariška prabanga čia galėtų tapti sektinu pavyzdžiu: puošniuose induose nedidelis kiekis išradingai patiektų paprasčiausių patiekalų. O jei dar kiekvienas su istorija… Jei norisi Kūčių apie tai, koks turtingas mūsų kraštas ir kokia dosni mus supanti gamta, kviečiame pasikliauti kuchmistro sukurtu meniu. Jums užteks pasidengti stalą ir pagal pridėtus nurodymus patiekti maistą.

 

Linkime, kad šventės suteiktų daugiau džiaugsmo ir mažiau rūpesčių virtuvėje.

ZYPLIŲ DVARO VIRTUVĖS TRADICINIŲ KŪČIŲ MENIU

Silkių filė su karamelizuotais raudonaisiais svogūnais troškintais raudoname vyne
Aluje marinuota silkė su garintais obuoliais
Žuvies vyniotinis su vaisiais
Aguonų ir migdolų pienas su medumi
Firminiai barščiai su grybais
Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais
Karpis drebučiuose
Senoviniai meduoliai
Zanavykiškas vinigretas
Įvairių grūdų mišrainė
Rankų darbo kūčiukai
Citrinų ir kmynų gira

Kaina 120 eur/4 asm., 60 eur/ 2 asm.
Atsiėmimas gruodžio 24 d. iki 14 val.
Galimas pristatymas Kaune.

Užsakymai darbo laiku priimami ☎ +370 61468883

Mus rasite: Beržų g. 3, Tubelių km., Lukšių sen., Šakių raj., Zyplių dvaro virtuvėje.