Apie mus

Zyplių dvaro virtuvėje įsikūręs restoranas „Kuchmistrai“ – vieta, kur į darnią visumą susipina XIX a. vid. įkurto dvaro ansamblio istorija, senieji LDK virtuvės receptai, geriausios vietinės žaliavos ir zanavykiškas svetingumas. Siekiant išsaugoti ne tik kulinarinį, bet ir kultūrinį krašto paveikslą puoselėjamos senosios tradicijos ir kuriamos naujos, atspindinčios šiuolaikinio gyvenimo aktualijas šiame istoriniame kontekste.

Restoranas atstovauja atgimimą išgyvenančiai dvaro virtuvės kultūrai ir pristato Lietuvos didikų virtuvės patiekalus, kurie daugiau ar mažiau modernizuoti siekiant atitikti šiandieninį svečio skonį bei lūkesčius. Todėl vieta puikiai tiks ir šeimos savaitgaliui, ir romantiškai vakarienei ar pietums su draugais. Dažnas renkasi kaip būdą pristatyti Zanavykiją, Lietuvą, ar tiesiog įspūdingą vietą konferencijai, renginiui ar privačiai šventei.

Dvaro virtuvėje naudojami tokie seniai žinomi gamybos būdai kaip rauginimas, ilgas kepimas, kepimas ant laužo, rūkymas ir t. t., kurie užkariauja modernųjį meniu ir dera su sveikesniu požiūriu į kasdienę mitybą. Tvarumas – taip pat viena iš šiuolaikinių tendencijų, kurios principų dvaro virtuvėje nuo seno buvo laikomasi tiek dėl taupumo, tiek dėl bendruomeniškumo su vietiniais gamintojais bei ūkininkais.

Šakių kraštas ir dabar – žemdirbių citadelė, todėl bendradarbiaujama iki šiol. Galime surengti vakarienę iš vietinių gamintojų produkcijos ir papasakoti, kaip tokia sinergija dvaro virtuvėje vietinio ūkio produktą paverčia aukštosios virtuvės patiekalais. Bendradarbiaujant su partneriais galime surengti ekskursijas į moderniausius šalyje ir Pabaltyjije pieno ūkius, su karvių melžimo karusele ir padėti suprasti, kiek daug reiškia kokybiškos žaliavos pasirinkimas.

 

Zyplių dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų Lietuvoje, su ilgomis balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis. Dabar ši vieta įdomi tuo, kad čia kuriama ypatinga kultūrinė erdvė pažintinei, tiriamajai ir švietėjiškai veiklai. Lukšių kultūros centro, Zanavykų muziejaus ir restorano „Kuchmistrai“ dėka visais metų laikas dvaro aplinkoje verda gyvenimas puoselėjantis istorinį palikimą ir kuriantis naujas tradicijas. Dabarties ir istorijos sintezė leidžia istoriją ne tik pažinti, bet ir patirti, pasimatuoti, išbandyti.

Dabartinio Zyplių dvaro istorija prasideda nuo Senųjų Zyplių – dvarelio, kurį Napoleonas Bonapartas 1806 m. už nuopelnus kare atidavė kunigaikščiui Juozapui Poniatovskiui (1763–1813 m.).

Šiandien Zyplių dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Per metus čia apsilanko keliasdešimt tūkstančių turistų iš Lietuvos bei užsienio.