Jei gyvenimas paberia druskos

Zyplių dvaro ansamblis kviečia į pasaką
spalio 16, 2020

Jei gyvenimas paberia druskos

Druska lietuviui – svarbi kaip duona ir v ienas būtiniausių ingredientų kuriant kulinarinius šedevrus. Dvare visais laikais tai buvo viena svarbiausių atvežtinių prekių. LDK net būdavo tituluojama „baltuoju auksu“. Mūsų protėviai žinojo, kad vanduo ir druska suteikia organizmui energijos, sužadina jo savigydos jėgas, padeda jam pačiam atstatyti prarastą harmoniją ir pasveikti. Senovėje druska buvo laikoma išminties ir apdairumo simboliu.

Svečiuojantis dvaro turtingumą buvo įprasta vertinti pagal prieskonių gausą, tad užtikrinane, kad Zyplių dvaro virtuvėje gimusios prieskonininės druskos ne tik pažadins visus Jūsų pojūčius, bet ir praturtins kasdienį meniu netikėtais skoniais. Paprastumo ir netikėtumo derinys vienas iš mūsų restorano kredo, kurį išbandyti galite ir Jūs!

 

DRUSKA SU PELETRŪNU

Peletrūnas gerina virškinimą, ramina nervų sistemą, gerina širdies veiklą bei kraujotaką. Kvapnus, aitraus, išskirtinio skonio prieskoninio augalo džiovintais lapeliais gardinamas sūris, tradiciniai pyragiukai (virtinukai), žuvies, paukštienos patiekalai ir sriubos. Nuo seno naudojamas pilvo skausmams malšinti ir apetitui žadinti.

Peletrūnų druska ypatingai tinka gardinti citrusiniams vaisiams pateikiant juos prie vyno. Taip pat dera su azijietiško stiliaus patiekalais: kokoso pieno sriuba su citrinžolėmis. Idealiai tinka gardinti vištienos, antienos, fazanienos, kalakutienos patiekalus. Išryškina pastarnokų ir pankolių skonines savybes.

 

DRUSKA SU APELSINU IR ROZMARINU

Tikėta, jog rozmarinas nuskaidrina protą, gerina atmintį, skleidžia meilę ir draugystę, gerina nuotaiką. Tai puikus prieskonis įvairiems mėsos patiekalams, sriuboms pagardinti, visiems Viduržemio jūros kraštų virtuvės patiekalams. Naudojant tokį dominuojantį kvapą, nebereikės nieko daugiau. Ypač tinka kepant avieną, jautieną ar kiaulieną.

Greičiausiai pirma mūsų kraštą pasiekė vertingas to meto prieskonis – apelsinų žievelės, ir tik po to švieži vaisiai. Mokslininkai teigia, jog šis vaisius mūsų krašte atsiradęs didžiosios gastronominės revoliucijos metais – kartu su Bonos Sforcos dvaru XVI amžiaus pirmojoje pusėje.

Druska su apelsinu ir rozmarinu puikiai tinka paukštienos patiekalams, gali būti derinama su imbieru, bazilikais, rozmarinais ar kardamonu. Suteiks egzotiško skonio BBQ stiliaus patiekalams ir padažams. Gurmanai įvertins gardinant austres. Derinys nustebins prie Tekilos.

 

Napamirškite, kad specialistai rekomenduoja suvartoti per dieną ne daugiau 5 gramų druskos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *