Sugiharos savaitė plečia geografiją: Japoniškus skonius gurmanai ragavo Zyplių dvaro virtuvėje

Duonos šventė jaunąją kartą supažindino su senosiomis tradicijomis
rugsėjo 11, 2020
Zyplių dvaro ansamblis kviečia į pasaką
spalio 16, 2020

Sugiharos savaitė plečia geografiją: Japoniškus skonius gurmanai ragavo Zyplių dvaro virtuvėje

2020-ieji Lietuvoje paskelbti Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų gyvybių, metais. Šia proga spalio 12–18 dienomis Kaune vykusių Sugiharo savaitės renginių ciklo programoje – spektakliai, koncertai, parodos, paskaitos, mugės bei kitos iniciatyvos. Renginių lankytojai buvo kviečiami artimiau susipažinti su Japonijos kultūra, istorija. Šiemet organizatorių parengta programa džiugino ne tik kauniečius, bet kėlėsi ir į  kitus šalies miestus. Zyplių dvaro virtuvė restoranas „Kuchmistrai“ kvietė japoniškų skonių degustacijai.

Spalio 15 d. besidomintieji japoniška kultūra buvo kviečiami gurmaniškai degustacinei vakarienei, kur Tekančios saulės šalies skonius pristatė virtuvės šefas Masahito Sasaki, o lietuviškos gastronomijos akcentais vaišino restorano kuchmistras Artūras Rakauskas. Žinoma, neapsieita ir be patiekalus papildančių tradicinių gėrimų.

Lietuvoje gyvenantis M. Sasaki renginio svečius džiugino japonų virtuvės valgiais, stengdamasis paneigti šalyje įsigalėjusį mitą, kad japonai dažniausiai valgo sušius. Anot kviestinio šefo, šį patiekalą labiau mėgsta Vakarų šalyse gyvenantys maisto mylėtojai, todėl Zyplių dvare vykusi vakarienė buvo puiki proga supažindinti svečius su daug spalvingesne japonų maisto kultūra, kurią pristatyti per tokį trumpą laiką nėra lengva. M. Sasaki džiaugėsi, kad ne vienas degustacijos dalyvis jau lankėsi Japonijoje.

Japonai nuo seno garsėja nepriekaištingu žongliravimu skoniais ir puikiai išmano maisto produktų naudą sveikatai, todėl M. Sasaki lengvai rado bendrą kalbą su Zyplių dvaro virtuvės kuchmistru. Mat istorija byloja, kad ir būtent šie dvaro pareigūnai buvo atsakingi už gerą dvariškių savijautą. Kita kuchmistro pareiga – nustebinti svečius. Karštu patiekalu ir įsimintinu desertu dvaro virtuvės šefas sudėjo akcentus egzotiškai degustacijai.

„Džiaugiamės renginiu sutvirtinę ryšius su Kauno-Japonijos draugystės asociacija ir priartėję prie didmiesčiams būdingos kultūros. Dabartinės aplinkybės pastūmėjo „keliauti“ vietoje, todėl labai malonu dalinti patirtimis, kurios siekia taip toli. Šefai puikiai pademonstravo, kiek daug bendro turi abiejų šalių gastronomija, – sako restorano įkūrėjas A. Tarnauskas.

Sugiharos savaitės renginių ciklą Lietuvoje jau trečią kartą organizavo Kauno-Japonijos draugystės asociacija, įamžindama japonų diplomato Chiunės Sugiharos atminimą. Ch. Sugihara 1939–1940 metais gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk prisidėjo prie daugiau nei 6 tūkst. žydų gyvybių išgelbėjimo. Suhigaros savaitės renginių metu lietuviai supažindinami su istorine asmenybe, Japonijos kultūra bei filosofija, regimaisiais Japonijos pėdsakais Kaune bei dalyvauja diskusijose, kuriose aptariamos humanizmo bei tolerancijos vertybės.

2020-ieji Lietuvoje paskelbti Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų gyvybių, metais. Šia proga spalio 12–18 dienomis į Kauną su dviguba jėga sugrįžta Sugiharos savaitės renginių ciklas. Trečią kartą vyksiančio festivalio programoje – spektakliai, koncertai, parodos, paskaitos, mugės bei kitos iniciatyvos. Renginių lankytojai turės progą artimiau susipažinti su Japonijos kultūra, istorija bei atrasti Tekančios Saulės šalies pėdsakus Kaune. Šiemet organizatorių parengta programa džiugins ne tik kauniečius, bet ir kelsis į  kitus šalies miestus.

 

  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *